4 tojás
5dkg darált kókuszreszelék (köszi a tippet)
4 dkg eritrit/xilit
A csokimáz:
3 dkg vaj vagy kókuszolaj
3 dkg kakaó
3 dkg xilit/eritrit
1.5 dl víz
A tojást kettéválaszjuk. Fontos,h szobahőmérsékletű legyenn,akkor szebb habunk lesz. A sárgáját a 2 dkg xilit/eritrittel habosra keverjük,a fehérjét laza habbá,majd a maradék "cukorral" keményre verjük. A sárgájához keverjük a kókuszreszeléket egy kanál fehérjehabbal,majd a többi habot is óvatosan beleforgatjuk. 20x20-as,sütőpapíros tepsibe öntjük. 10 percig 180,majd kb 20 percig 160 fokon sütjük. Kihűtjük,20 kockaára vágjuk.
A mázhoz valót összemelegítjük
A kockákat ebben megfürdetjük és kókuszreszelékben meghempergetjük.
Előkészítünk egy szalvétákkal fedett tálcát, valamint egy serpenyőben olajat a tűzhelyre. 2 Először a lisztet elmorzsoljuk a vajjal, majd hozzátesszük az összes hozzávalót, és hó...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Olvasszuk fel a csokoládét vízgőz fölött. Igyekezzünk jó minőségű fehér csokoládét vásárolni, mert a gyengébb minőségnél előfordul, hogy be grízesedik olvasztás közben. A vajat...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát 170 fokon tűpróbáig megsütni, majd rátesszük a gyümölcsöt és leöntjük zselatinnal, lehűtjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű