30 g zsírtalanított mandulaliszt
10 g olvasztott kókuszolaj
kb. 20 g forró víz
édesítő (nálam kb. 10-15 g Diawellness négyszeres erejű édesítő)
pár csepp mandulaaroma
Tetejére:
cukormentes ét- vagy tejcsoki (nálam kb. 15 g Wawel)
A hozzávalókat egy tálban elkeverjük (annyi vizet adva hozzá, hogy szépen összeálljon), összegyúrjuk és kb. 15-20 percre hűtőbe tesszük, majd golyókat formázunk és olvasztott csokiba mártjuk őket. (Vagy akár be is lehet vonni őket csokival, szaloncukornak formázva.)
Az egész adag (csoki nélkül) kb. 175 kalóriát tartalmaz, nekem 7 db kicsi golyó lett ebből az
adagból, így 1 golyó 25 kcal. 100 grammra kiszámolva: 250 kcal. Szénhidrátot itt nem számoltam,
mivel ez gyakorlatilag ch mentes.
3 dl tejet a cukorral meglangyosítunk, belemorzsoljuk az élesztőt és felfuttatjuk. Egy nagyobb tálba beletesszük a lisztet, hozzáöntjük az étolajat és az élesztős tejet. Az egésze...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű