1 bögre zabpehely, 1 bögre zabpehelyliszt, 1,5 bögre tej, édesítő ízlés szerint, 1 tojás. Összekevertem, állni hagytam, majd egy serpenyőben pici olajon megsütöttem. Nagy adag lett, máskor harmadolni fogom, mert szerintem 3 embernek is elég ekkora mennyiség. Ja a reszelt citromhéjat ne felejtsétek ki belőle!
A felfuttatott élesztőt és a többi hozzávalót összegyúrjuk, kicsit hagyjuk kelni 30 percre Kinyújtjuk kifliket készítünk,megtöltjük dióval, mákkal, lekvárral.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához a cukrot, a lisztet, a darált diót és a fahéjat kimérjük egy tálba, majd a kockára vágott hideg vajjal elmorzsoljuk. Hozzáadjuk a tojást és összegyúrjuk a tésztát, amib...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
4o dkg darált kekszet, 15 dkg olvasztott margarint, 10 dkg cukorral, 7 dkg reszelt tejcsokoládéval jól eldolgoztam. Ez volt az alap., amit belesimítottam egy kb 4o-x4o-es peremes...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű