10 dkg zabpehelyliszt
- 125 g reszelt sajt - abszolút az ízlésetektől függ, hogy milyet használtok, ebben épp cheddar van
- 20 dkg zsírszegény túró
- 2 dkg kókuszolaj vagy olívaolaj
- 1 tk só
- bármilyen mag, vagy épp medvehagyma, ami a képen szereplő pogiban is van
- 1 tojás a kenéshez
- tetejére sajt vagy magvak, köménymag, aszalt paradicsom, vagy bármi, csak a fantáziánk szab határt a lehetőségeknek;)
Ezeket összegyúrjuk, kinyújtjuk, majd kiszaggatjuk. Tetejüket lekenjük tojással és megszórhatjuk magvakkal vagy sajttal.
Előmelegített sütőben 175 fokon kb. 20-25 percig sütjük.
A tejet felmelegítjük, hozzáadjuk a cukrot és az élesztőt. Megvárjuk, míg a kovász felfut (15-25 perc). A réteslisztet és finomlisztet egy tálba tesszük és összekeverjük. Hozzáadj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
. Az egészet egybe begyúrni, 1 órát keleszteni, 14 db ra osztani és kisodorni, papírral fedett tepsibe fektetni tojással lekenni, és fél óra pihentetés után 200 fokon sütni, 5 perc...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű