6 kifli
4 dl tej
vaníliaaroma
5 dkg vaj
2 tasak vaníliás cukor
1 teáskanál reszelt citromhéj
3 evőkanál darált mák
3 evőkanál porcukor
A kiflit felkarikázzuk, majd egy kivajazott hőálló edénybe tesszük. A tejet és a vajat egy edénybe tesszük, felforraljuk, vaníliaaromával ízesítjük. Majd a kiflire öntjük és átforgatjuk, fontos, hogy mindenhova jusson belőle. A mákot, a cukrot és a reszelt citromhéjat összekeverjük és a kiflire szórjuk, átforgatjuk. 180 fokos sütőben nagyjából negyedórán át sütjük. Amikor a teteje megpirult, készen is van. Vaníliasodóval, tejszínhabbal tálaljuk, aszalt gyümölcsöket, mazsolát is szórhatunk rá, de akár vágott dió, vagy mogyoró is kerülhet bele.
Az öntethez valókat összekeverjük, lehűtjük. A töltelékhez megmossuk, megtisztítjuk a hozzávalókat, egy tálkába szabdaljuk ollóval a snidlinget, a lilahagymát szálára, a papriká...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A csirkemellet nagyobb darabokra vágjuk. A tésztát a MAGGI Szárnyashúsleves kockával ízesített vízben félig megfőzzük, majd leszűrjük. A megmosott paradicsomot és a cukkinit felsze...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű