2 pohár tej (1dl)
2 pohár cukor (1dl)
3 pohár liszt (1 dl)
1 kk szódabikarbóna
1 kk fahéj
4 ek bármilyen dzsem
Tetejére
5 dkg csoki
2,5 dkg margarin
5 dkg kókusz reszelék
eurokrém (mogyoró és csoki krém)
Elkészítése:
A hozzávalókat kézi habverővel összekeverjük, szilikonos kuglóf alakú sütőformába rakunk 1-1 lapos evőkanál masszát, 200 fokon 30 percig sütjük. A kisült kis kuglófok egyik oldalát csokimázba mártani, majd kókuszreszelékbe, a mélyedéseket eurókrémmel (mogyoró-csoki krém) tölteni.
A piskótát mindig ugyanezzel a módszerrel készítem, már évek óta sikerrel, igazság szerint ehhez egy erős állványos mixerre van szükség. De természetesen a szétválasztós módsze...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat egy lábosba tettem, majd forralni kezdtem közepes lángon. Kb 25 percig kell kevergetni, akkor lesz jó állagú, ha jól besűrűsödik és szép karamell színe lesz. Úgy tu...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Magasfalú tálban összekeverni 2,5percig mikrózni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű