12 dkg vaj
8 dkg cukor
15 dkg darált dió
5 dkg liszt
5 dkg apró szemű zabpehely
1 tojás
1 tk. sütőpor
5 dkg étcsokoládé
A vajat a cukorral kézi mixerrel habosra keverjük, majd hozzáadjuk a darált diót, a lisztet, a zabpelyhet, a tojást, a sütőport és az apróra vágott csokoládét. Összegyúrjuk, ezután a masszából nedves kézzel diónyi gombócokat formázunk. Koronggá lapítjuk őket, és sütőpapírral bélelt sütőlemezen 180 °C-ra előmelegített sütőben 15-20 perc alatt kisütjük.
A leveles tésztát szobahőmérsékleten kiolvasztjuk. Ketté vesszük. (lehet duplán venni a tésztát) A tepsit vajjal kikenünk . A tészta felére rárakjuk a babapiskótát ,majd a befőt...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Osszekeverem, sutom. Sutobol kiveszem, sutopapir a tettejere, majd lefedem tepsivel vagy tanyerral. Ontet: Meggybol es cukorbol istenit lehet kesziteni.
Elkészítési idő: 1-1,5 ora Nehézség: Könnyű
Morzsoljuk az élesztőt egy csipet sóval langyos tejbe. A lisztet a zsírral alaposan összedolgozzuk, majd hozzáadjuk a porcukrot (5 dkg), egy csipet sót, tojásokat és a felfuttatot...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű