10 dkg köles megfőzve (itt beszerezhető)
4 tojás szétválasztva
1 dl víz
15 g kókuszzsír (itt beszerezhető)
50 g eritrit (itt beszerezhető)
50 g kakaópor
1 tk szódabikarbóna
2 ek. almaecet
csipet só
fahéj
15 dkg darált mandula
A kölest kb. 3-szoros mennyiségű vízben megfőztem, de nem főztem szét, hisz még sütni is fogjuk. Hozzákevertem mindent a tojásfehérjéken kívül, amiket felvertem a csipet sóval, végül a beleforgattam a kölesmasszába. Sütőpapíros formában sütöttem 40 percig. Mivel nem volt több kakaóporom, a tetejéről lemaradt a máz. Nagyon finom, csokis-marcipános illata és íze volt. (100 g CH)
A tojást a cukorral habosra keverjük, hozzáadjuk a diót, a tejet, a citromhéjat és a sütőporral elkevert lisztet. Kisebb - vajazott lisztezett - tepsibe öntjük a masszát és 180 fok...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A banánokat összetörjük és hozzá adjuk a kekszet és a cukrot. Alaposan összekeverjük és golyókat formázunk belőle. Hűtőben pár órát pihentetni.
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Az élesztőt 1 dl tejjel, és egy kevés cukorral futassuk fel. A liszthez adjuk hozzá a porcukrot, a vaníliás cukrot, a tojást, a felfuttatott élesztőt, a maradék tejet, a citromhéj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű