40 dkg liszt
20 dkg graham liszt
3 dkg élesztő
4 dl tej
4 ek tejföl
2 ek olvasztott vaj
2 ek burgonyapehely
1 púpozott tk só
1 tk cukor
10 virsl
iA tetejére:
1 tojás
1 ek vegyes mag keverék
A lisztet, a burgonyapelyhet és a sót egy tálba tettem. A langyos tejet összekevertem a cukorral, hozzáadtam az élesztőt és a tejfölt, majd a liszttel tésztát gyúrtam, a végén az olvasztott vajat is hozzáadtam. Letakart edényben, meleg helyen 40 percig kelesztettem.
10 egyenlő részre osztottam, téglalap alakúra nyújtottam. Mindegyikbe egy-egy virslit helyeztem. 10 helyen bevágtam a tésztába csavart virsliket, nem teljesen, csak úgy, hogy a tészta alsó része érintetlen maradjon. A tészta két végét kör alakban összehajlítom, összedolgozom. A bevágott részeket negyed csavarral egymás mellé kifordítom. A felvert tojással lekentem, megszórtam magokkal.
20 perc pihentetés után, előmelegített sütőben, 180 fokon, 25 percet sütöttem.
A tojásokat felkeverjük, majd belekeverjük felváltva a lisztet és a tejet. Hozzákeverjük az olajat és a szódát, majd kisütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy lábasban olajat melegítünk (épp ellepje az alját). A darált húst ráborítjuk. Kevergetjük, pirítjuk, amíg nem fehéredik ki. Paradicsomszószt öntünk hozzá. Sózzuk, borsozzuk, ore...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A tojásokat szétválasztjuk, a fehérjét habbá verjük. A sárgáját kikeverjük a cukorral, hozzáadjuk a vaníliát, a lisztet, a tejet, és sima tésztává dolgozzuk. Végül belekeverjük a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű