1 nagy dobozos tejföl,
1 nagy hulala(vagy bármilyen hab tejszín),
3 db szép citrom(2-nek a leve és 1-nek a reszelt héja kell)
1 cs vaniliás ukor
kb. fél kg babapiskóta
maximum 7 ek. cukor
A krémhez robot géppel felverem a tejszínt,majd állni hagyom!
A tejfölt a cukorral elkeverem,majd hozzáadom 1 citrom reszelt héját és levét.
Amikor mindkettő krém kész van ,laza mozdúlatokkal összekeverjük!
Ha színesíteni/ízesíteni akarom akár rakhatunk bele egy pár csepp szörpöt, dzsemet vagy akármit amit szeret a család!
Ha ezzel kész vagyunk egy tál aljába rétegezzünk egy sor babapiskótát,de tegyünk alá egy kis krémet hogy rendesen megpuhuljon majd. Erre a sorra kenek egy réteg krémet, majd folytatom így a rétegezést. A tetejére bőségesen kenek a krémből.
Díszítésként egy citromot felszeletelek és azzal díszítem tetszés szerint.
Ha kész egy egész estére hűtőbe tesszük és állni hagyjuk!
Azonban ha mégis egyből tállalni akarnánk, a piskótát beáztathatjuk,de ilyenkor készüljünk fel hogy egy idő után elkezd összeesni és "lé" lessz a tepsi alján.
◾️Az átszitált liszteket a vajjal elmorzsoljuk. Hozzáadjuk az édesítőszert, a tojást valamint a vizet és összegyúrjuk a tésztát. ◾️Az összeállított tésztát 2 részre osztjuk és 2 s...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Könnyű
A hűtőből kivett margarint lereszeljük és folyamatosan hozzáadagoljuk a 10 dkg lisztet. Pillanatok alatt összegyúrjuk és téglalappá formáljuk. (Hideg helyen, gyorsan dolgozzunk, ho...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Törjük át a túrót, és keverjük el a tojássárgákkal, a vaníliás cukorral, a porcukor háromnegyedével, a tejföllel, a reszelt citromhéjjal és a megmosott mazsolával. Adjuk hozzá a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű