Hozzávalók kb 30-35 db bonbonhoz:
2 dl tej
8 dkg vaj
8 dkg cukor
2 ek búzadara
12 dkg kókusz reszelék
1 kk kókusz aroma
csipet só
Bevonáshoz:
25 dkg csokoládé
2 ek olaj
A tejet a cukorral, a csipet sóval és vajjal sziruppá melegítjük, majd hozzáadjuka búzadarát, kókuszreszeléket és az aromát. Megvárjuk amíg a gríz térfogata megnő(1-2 perc).
Fóliával kibéleltünk egy tálcát és kb 2 cm vastagon elsimítjuk rajta kókuszos masszánkat. Teljesen hűtsük le, majd bevonás előtt, tetszőleges formájú bonbonokra vágjuk.
A csokoládét vízgőz felett megolvasztjuk és folyékony állapotában belekeverjük az étolajat.
Fogpiszkáló segítségével mártogassunk és rácsra téve csepegtessük le a felesleges csokoládét.
Kevés kókusz reszelékkel díszíthetjük, majd mikor kissé megszilárdul a csoki, hűtőbe tesszük a bonbonokat (így megakadályozzuk a zsiradék kicsapódását a csokoládén
Kellemese bíbelődést és jó étvágyat hozzá !
Mindent Összekeverni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
a fehérjét két kanál cukorral kemény habbá verjük, a sárgáját a vajjal és a többi cukorral habosra verjük, belekeverjük a lisztet , sütőport majd óvatosan beleforgatjuk a fehérjét....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejet felforralom, majd ráöntöm a rizsre és lefedem. A tejszínt felverem, a meggyet leszűröm, a narancsot megpucolom és feldarabolom. A rizshez egy kevés cukrot teszek, elkevere...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű