6 tojás fehérje
20 dkg cukor
25 dkg vágott dió
2 evőkanál liszt
2 evőkanál cukrozatlan kakaópor
1 teáskanál sütőpor
A krémhez:
6 tojás sárgája
25 dkg cukor
3 evőkanál cukrozatlan kakaópor
25 dkg vaj
pár csepp rumaroma
A tojások fehérjéből a cukorral kemény habot verünk. A diót, a kakaót, a lisztet és a sütőport összekeverjük, majd a habbal összedolgozzunk. Legyünk óvatosak, hogy ne törjön a hab. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük és közép meleg sütőben nagyjából 25 perc alatt megsütjük. Közben elkészítjük a krémet. A tojások sárgáját a cukorral habosra kavarjuk és gőz fölött besűrűsödésig melegítjük. Mikor elkezd krémesedni, hozzákeverjük a kakaóport is és még egy percig gőz fölött főzzük. A krémet kihűtjük, a vajat és a rumaromát hozzákeverjük. A tésztát megkenjük a krémmel. Ha szeretnénk még díszesebbé tenni, olvasszunk fel kevés étcsokoládét és csorgassuk a krém tetejére. Hűtőbe tesszük legalább 3 órára, majd szeletelhetjük
4 tojássárgáját kikeverünk 25 dkg porcukorral, hozzáadjuk a vizet, olajat, lisztet, sütőport és a felvert tojásfehérjét. Két részre osztjuk az egyikbe kakaót keverünk és két kikent...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Összekeverem a két krémet és megtöltöm a lapokat ! A tetejére csoki máz kerül ,másnap szeletelem kis kockákra ! :) Nagyon finom
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Összesen egy fazékra lesz szükségünk. A vaníliarúd magjait kikaparjuk, és az üres rúddal, a tápiókagyöngyökkel beleszórjuk a fazékba. Felöntjük a vízzel és kb. 10-15 percig állni...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű