-egy csomag kakaós diabetikus keksz
-nagyon pici olvasztott vaj
-kb fél-1 dl tej ( én 1,5%os tejet használok)
A kekszet összetördeled, hozzáadod a vajat, tejet. Összegyúrod és egy 23 cm-s tortaformába teszed.
Krém:
-45 dkg túró
-1 kis doboz natúrjoghurt
-2 dl cukormentes habtejszín
-1 ek xilit vagy stevia
-1 cs étkezési zselatin
- 1 citrom reszelt héja
A túrót összetöröd, hozzáadod a joghurtot, a citromhéjat és az édesítőt. A habtejszínt felvered. Zselatint feloldod egy kevés vízben, felmelegíted. Utána picit hagyod hűlni, és hozzáadod a túróhoz. Majd a tejszínt is hozzáadod. Végül ráöntöd a "tésztádra"
Majd összekeverjük a pudinggal. Krémmel összeragasztjuk a kekszeket. Kívül is vékonyan megkenjük.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
A tojásfehérjét 3 ek. cukorral habosra verjük. A sárgájához hozzáadjuk a többi hozzávalót , majd óvatosan belekevrjük a felvert tojásfehérjét. 170'-on 10-12 perc alatt megsül. Le...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A szilva háromnegyedét vágjuk gerezdekre és szórjuk meg kevés cukorral és a fahéjjal. Hagyjuk egy kicsit állni. A tojásokat verjük habosra a cukorral, amikor szinte már kife...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű