Hozzávalók 5 darabhoz:
90 g zabkorpa
10 g darált mandula (vagy egyéb olajos mag)
1 dl kefir
1 tojás
1 kk. szódabikarbóna
csipet só
kb. 60-70 g cukornak megfelelő édesítő (nálam 1 ek. folyékony édesítőszer)
pár csepp vaníliaaroma /1 tk. vaníliás xilit/csipetnyi őrölt vanília
kevés citromhéj
A krémhez:
1 dl tej
2 evőkanál (barna) rizsliszt
1 csapott ek. kakaópor
kb. 20 g cukornak megfelelő édesítő (nálam 5 tabletta porrá törve)
(én még tettem bele pár csepp csokoládéaromát)
A krém hozzávalóit elkeverjük, kis lángon besűrítjük (pudingnál is sűrűbb állagúra), félretesszük hűlni.
A tésztához a száraz hozzávalókat elkeverjük, hozzáadjuk a kefirt és a tojást is. Egyneműre keverjük (nem kell sokáig kevergetni). Szilikon muffinsütő formába 5 mélyedésbe rakunk 1-1 kanállal a masszából, elterítjük. A töltelékből 1-1 gombócot teszünk mindegyikre, kicsit belenyomjuk, 1-1 kanál masszával beborítjuk, kanállal elegyengetjük, hogy mindenhol fedje a töltelék. 180 fokon megsütjük (15-20 perc, tűpróba szükséges!)
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, 2 részre osztjuk.25*40 cm tepsibe 1 réteg, rá a lekvár és a töltelék majd a lap második fele.Tojással kenni. Alul-felül sütés 180 fok
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az első réteg egy kekszes összegyúrt massza, a kekszet a cukorral ,a vajjal és tejjel összegyúrjuk,annyi tejet adagolunk hozzá,hogy egy jó linzer állagú masszát kapjunk,majd egy te...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojások sárgáját a margarinnal, 25 dkg cukorral habosra keverjük, Hozzáadjuk a kakaót, szódabikarbónát, tejet és a lisztet. Kizsírozott tepsiben megsütjük. A tojásfehérjék...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű