1 dl tej
4 dkg Rama (vagy vaj)
1 ek gríz
4-5 dkg cukor
6 dkg kókuszreszelék
csoki a bevonáshoz
Tejet a margarinnal felforraljuk, hozzáadjuk a cukrot, a grízt, végül a kókuszt. Jól elkeverjük, langyosra hűtjük.
Egy darab zsírpapírra négyszögletes formát készítünk kb. 1-2 cm vastagságban, majd hűtőbe tesszük 1-2 órára.
Ha lehűlt, felvágjuk, és olvasztott csokival bevonjuk
A tésztához a hozzávalókat jól összedolgozzuk,majd enyhén lisztezett deszkán kinyújtjuk és pogácsaszaggatóval(Nekem nem volt ekkora,egy poharat használtam aminek az átmérője 8cm)ki...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A lapot sütőpapirralt bélelt tepsibe tesszük, rá kenjük a lekvárt, majd erre a darált dió és porcukot keverék felét, majd rá a középső lapot, ismét lekvár és dió keverék.a legfel...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes