2 db tojásfehérje
12 ek porcukor
1 ek fehérborecet
10 dkg dió (darált)
A két fehérjéből kemény habot verünk.
Hozzáadjuk a borecetet és a porcukrot, ezekkel együtt egy fél óráig kanállal kavarjuk. Ez kiváltható robotgép lassú fokozatra kapcsolt keverőjével, a fontos, hogy kemény, fényes masszát kapjunk.
Darált dióra teszünk kanálnyi habot, és ügyesen, könnyedén beleforgatjuk, kifli alakúra formázzuk.
Sütőpapírra vagy vajazott, lisztezett tepsibe rakjuk, és alacsony hőfokon inkább szárítjuk mint sütjük, hogy szép fehérek maradjanak a kiflik.
A maradék tojásfehérje felhasználására jó megoldás - és nagyon finom.
A tészta hozzávalóit egy tálba tesszük és robotgéppel összedolgozzuk egészen addig amíg krémessé válik. A tészta felét sütőpapírral kibélelt tepsibe öntjük és 10-12 percen át sütjü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítése: A tészta hozzávalóit össze dolgozzuk és a tepsi hátlapján három lapot sütünk belőle. A tejet, lisztet, cukrot sűrű krémmé főzzük, amikor kihűl hozzá adunk 1 citrom l...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat egy tálba összegyúrjuk,1-2 órát pihentetjük.Húsdarálón a megfelelő feltéttel ledaráljuk és kisütjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes