1 bögre cukor
1 bögre rétesliszt
1 bögre sima liszt
1 bögre tej
1 bögre dió vagy mák,vagy gyümölcs
1 egész tojás
evőkanál olaj
1 sütőpor
1 vaniliás cukor
A sütőt előmelegítem.
A hozzávalókat összekeverem ,sütőpapírral bélelt tepsibe öntöm,egyenletesen elosztva és közepes lángon,kb.180 C°-on kb.20-25 percig sütöm.Tűpróbával nézem,hogy átsült e.Ha a tű száraz marad akkor jó!
Amikor kész,kiveszem a tepsiből a sütőpapírral együtt és azonnal lehúzom róla.Amíg meleg addig könnyen lejön róla.
Ha kihűlt,felszeletelem.
Be lehet vonni még csolival is az ínyenceknek a zserbónál leírtak szerint.
piskóta: tojásfehérje habosra-bele az eritrit tovább verni,majd a tojássárgájával még verem 1-2 percet,lekapcsolom a gépet és óvatosan a kakaóport beleforgatom)kiolajozott sütőpapí...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A clafoutis elkészítése: 4 tojást felverek 10 dkg kristálycukorral és egy csipet sóval, hozzáadok 12,5 dkg lisztet, csomómentesre keverem, aztán fokozatosan beleöntök 3 dl tejet k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű