- 3-4 közepes alma
- 175 g teljes kiőrlésű liszt
- 75 g finomliszt
- 100 ml olaj
- 3 marék durvára vágott dió
- édesítőszer ízlés szerint
- fahéj ízlés szerint
◾️Az almákat meghámozzuk, és egy nagy lyukú reszelőn lereszeljük.
◾️A diót egy aprítóban, vagy ennek hiányában egy sodrófával durvára zúzzuk.
◾️A liszteket átszitáljuk, és hozzáadjuk az almát, a diót, az olajat, az édesítőszert valamint a fahéjat.
◾️Összekeverjük a masszát, és egy közepes, sütőpapírral bélelt tepsibe egyengetjük.
◾️A sütőt 180°-ra előmelegítjük, és kb. 20 perc alatt megsütjük a süteményt (Tűpróba!)
Tálalás előtt hintsük meg por édesítővel, és kínáljunk mellé baracklekvárt.
1. Az egész tojásokat egy keverőtálba törjük, hozzáadjuk a cukrot és addig verjük, míg vastag habkrémet kapunk. Beleszitáljuk a lisztet meg a kakaót, hozzáadjuk az olajat és lazán...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A piskótához valókat robotgéppel összekeverjük, 20x30 centis tepsiben 160 fokon én 35 percet sütöttem. TŰPRÓBA! nézzetek rá már 20 perc magasságában! a hideg habtejszínt elkezd...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tölteléknek alma baracklekvárral keverve Sütés után megszórni porcukorral, visszatenni a sütőbe, rákaramellizálódik a cukor.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű