- 300 g főtt, áttört burgonya
- 350 g teljes kiőrlésű liszt
- 150 g finomliszt
- 120 g margarin vagy zsír
- 20 g só
- 4 evőkanál tej
- 1 kockacukor
- 20 g friss élesztő
- 2 tojás
A kenéshez:
- 1 tojás
- 1 evőkanál tej
A tetejére:
- 1 tojás
- pirospaprika
◾️A tejet meglangyosítjuk a cukorral együtt, majd az élesztő elkeverve benne felfuttatjuk.
◾️A liszteket átszitáljuk.
◾️Hozzáadjuk a margarint, a sót és elmorzsoljuk benne.
◾️Mehet bele a krumpli, a felfuttatott élesztő, a tojás és összegyúrjuk a tésztát.
◾️1 órára hűtőbe tesszük.
◾️15 perc után a hűtőből kivéve kinyújtjuk, majd jobbról és balról is középre hajtjuk, majd félbehajtjuk. Ezt negyedóránként egyszer megismételjük.
◾️Minden hajtogatás után megkenjük a tejjel elkevert tojással.
◾️A negyedik hajtogatás után kinyújtjuk kb. 1 cm vastagra, bevagdossuk a tetejét és egy közepes szaggatóval kiszaggatjuk.
◾️Egy sütőpapíros tepsire tesszük őket és lefedve még 30 percet kelesztjük a pulton.
◾️Addig előmelegítjük a sütőt 180°-ra.
◾️Ezután egy tojást (nekem maradt abból a tojásból, amivel a hajtogatásoknál kentem, és abba tettem a paprikát, majd kentem meg a tetejüket) felverünk pici pirospaprikával és megkenjük a pogácsák tetejét vele.
◾️25-30 perc alatt megsütjük őket.
35 dkg liszt 25 dkg vaj (vagy margarin) 1 tk. só 20 dkg reszelt sajt (nálam a fele füstölt)...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
1. A túrót nyomd át egy szitán, hogy krémes állagú legyen, és ne legyenek benne nagyobb darabok, majd keverd össze a fűszerekkel. 2. Egy közepes, nem tapadós felületű tepsit mel...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Mindent összegyúrni, majd kisodorni, és perecformákat csinálni. A szmötyit akkor kell rácsorgatni, ha már sül.
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes