- 98 g teljes kiőrlésű liszt
- 42 g finomliszt
- 30 g kakaópor
- 120 g szobahőmérsékletű vaj
- 25 g 1:4 édesítő
- 1 tojássárgája
- 2 kanál tej
- 1 csomag zero vanillin
A forgatáshoz:
- 1 tojásfehérje
- 150 g finomra vágott mogyoró (én a Lidl-ben szereztem be)
- cukormentes mogyorókrém
◾️A liszteket átszitáljuk.
◾️Hozzáadjuk a kakaóport, az édesítőt és a zero vanillint majd kicsit összekeverjük.
◾️Mehet bele a tojássárgája, a tej és a vaj.
◾️Összegyúrjuk és folpackba csomagolva 1 órára hűtőbe tesszük.
◾️Ezután a hűtőből kivéve diónyi gombócokat formálunk a tésztából és tojásfehérjébe majd a mogyoróba forgatjuk.
◾️Egy sütőpapíros tepsire pakoljuk, úgy, hogy azért hagyjunk helyet közöttük.
◾️Minden golyó tetejébe készítünk egy kis lyukat az ujjunkkal.
◾️180°-ra előmelegített sütőben, 12 perc alatt megsütjük.
◾️Kicsit megvárjuk, míg hűlnek és minden kis mélyedésbe teszünk mogyorókrémet.
A hozzávalókat kézi habverővel kikeverni. A tészta kb. 1/4-ét külön venni, abba kell egy kevéske kakaópor. Ezzel rajzolunk , a maradék massza a kitöltő.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Krém: 10 dkg cukor, 4 vanília puding felfőzzük, 9 tojás fehérjét, 20 dkg cukorral felverjük, még melegen hozzákeverjük a pudingot. Porcukorral megszórjuk.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
A pudingport, a tejet és a cukrot egy edénybe tesszük, a szokásos módon megfőzzük. Amikor elkészült, a vaníliaaromát is hozzákeverjük és hagyjuk kihűlni. A tejszínhabot felverjük....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű