Családireceptkönyv.hu

Húsvéti vendégváró virslis nyuszik


Írta:

Elk. idő: 120 perc
Adag: 14 db
Nehézség: Nehéz
print

Hozzávalók:


- 350 g teljes kiőrlésű liszt
- 150 g finomliszt
- 400 ml tej
- 1 csomag száraz élesztő (7 g)
- 1 teáskanál cukor
- 1-2 teáskanál só
- 100 ml olaj
- 1 tojás + 1 a kenéshez
- 5-6 szál virsli

Elkészítés:


◾️Az élesztőt a cukorral a tejben felfuttatjuk.
◾️A liszteket átszitáljuk és elkeverjük a sóval.
◾️Hozzáadjuk a tojást, az olajat és a felfuttatott élesztőt, majd kidagasztjuk a tésztát.
◾️Lefedve meleg helyen 1 órát kelesztjük.
◾️Ezután kb. 14 gombócot készítünk a tésztából.
◾️Vékonyan olajozott felületen kisodorjuk a gombócot kb. 40 cm-re.
◾️Ezután "U" alakba állítjuk.
◾️Az alsó részt felhajtjuk a a két "szár" kb. feléig és az így keletkező hurokba belefűzzűk a virslit. Én egy szál virslit 3 darabra vágtam.
◾️Sütőpapírral bélelt tepsire pakoljuk a nyuszikat és még 30 percet kelesztjük.
◾️Lekenjük őket felvert tojással és szemet készítünk nekik egész borsból, valamint orrot egész köményből.
◾️180°-ra előmelegített sütőben, hőlégkeverésen 30-35 percet sütjük őket.

Trükkök, tippek, praktikák:


Ha szeretnétek kisebb gombócokat is készíthettek és akkor több pici nyuszitok lesz 😊.

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Sós sütik,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar Makói féle sajtos
Makói féle sajtos

1. A hozzávalókat 50g sajt és a tejföl kivételével összedolgozzuk. 2. A masszát fél - egy napig a hűtőben pihentetjük. 3. 1-2 mm vastagra nyújtjuk, majd szélesebb csíkokra vá...

Elkészítési idő: 1, 5 óra + 1 éj
Nehézség: Könnyű
share
Avatar
Írta: László
Sajtos tallér
Sajtos tallér

A lisztet összekeverem a száraz alapanyagokkal, majd bele morzsolom a margarint, és hozzá adom a sajtot a tojást és a tejfölt is. Készre gyúrom, majd a hűtőbe teszem legalább 1 ór...

Elkészítési idő: 2 óra
Nehézség: Nehéz
share
Túrós káposztás pogácsa
Túrós káposztás pogácsa

Káposztát a szokásos módon reszelem, sózom majd alaposan, kifacsarom, és lepirítom. Élesztőt felfuttatom a tejben a cukorral. Egy tálba teszem a liszteket a sikért a túrót, s...

Elkészítési idő: 1,5
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk