- 1 l tej
- 8 tojás
- 2 evőkanál teljes kiőrlésű liszt
- 37 g 1:4 édesítő
- 2 csomag zero vanillin cukor
◾️ A tojások fehérjét habosítani kezdjük és ha már eleg stabil a hab, mehet bele az édesítő fele is.
◾️Vizet forralunk, beleszaggatjuk és megfőzzük a galuskákat.
▪️Készíthetjük mikróban is: a víz helyett 1 percre mikróba tesszük a kiszaggatott habot.
◾️A tojások sárgáját a maradék édesítővel, a liszttel és a vaníliás cukorral habosra keverjük.
◾️Ezután felengedjük a tejjel és sűrűre főzzük.
◾️A habgaluska készítésének van még egy egyszerűbb módja.
▪️A tojásfehérjét habbá verjük az édesítővel a fenti módszer szerint. 1,5 l vizet forralunk és körkörös mozdulatokkal, óvatosan a habgaluska köré öntjük.
▪️2-3 percet várunk, amíg a tojásfehérje megfő.
▪️Ezután kiszaggatjuk, és már tálalhatjuk is.
Én fahéjjal megszórva tálalom.
A darált kekszet összekeverjük a porcukorral, kakaóporral, majd hozzáadjuk a vajat, tejet és rumaromát. Összegyúrjuk. Egy kisebb tepsibe (20 x 26 cm) fóliát teszünk, majd belenyom...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
◾️A kávéhoz adjuk hozzá a rum aromát majd hagyjuk kihűlni. ◾️Ezalatt verjük kemény habbá a tejszínt az eritritollal. ◾️Amikor a kávé kihűlt, keverjük össze egy tálban a mascarp...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A babapiskótát a kávéba mártogatom és 1 sorban a tepsi aljára rakom. Rákenem a krém felét. Újra piskóta, majd krém. A tetejét kakaóporral megszórjuk tálalás előtt.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű