- 5 közepes szelet teljes kiőrlésű kenyér
- 3 tojás
- 4 evőkanál 1:4 édesítő
- 1 liter tej
- 5 evőkanál darált mák
- 1 csomag zero vanillin
◾️A kenyérszeleteket felkockázzuk és egy kisebb sütőedény vagy tepsi aljára pakoljuk a felét.
◾️A tejet melegíteni kezdjük.
◾️A tojások sárgáját 2 kanál édesítővel és a zero vanillinnel kikeverjük.
◾️Adunk hozzá a langyos tejből és csomómentesre keverjük.
◾️Folyamatosan kevergetve hozzáadjuk a többi tejhez és besűrítjük (nem lesz nagyon sűrű).
◾️A sütőedényben lévő kenyereket meglocsoljuk a negyedével, majd megszórjuk 2,5 evőkanál mákkal. (Ha szeretnétek még plusz édesítőt is szórhattok rá, de nekem úgy nagyon édes.) Jöhet a kenyér másik fele, a sodóból egy újabb negyed rész és a mák.
◾️190°-ra előmelegített sütőben 15 percet sütjük.
◾️A tojások fehérjét habosítani kezdjük és ha már elég stabil a hab, 2 evőkanál édesítővel keményebb habbá verjük. Egy habzsákból a mákos guba tetejére nyomjuk.
◾️Még kb. 5 percre visszatesszük a sütőbe, hogy a hab megpiruljon rajta.
◾️Tálaláskor kínáljuk hozzá a megmaradt sodót.
Egy serpenyőben megpirítjuk a diót. Semmit nem kell alá tenni, csak folyamatosan kavargatni. Amikor kezd leválni a vékony héja, és illatozik is, leveszem a tűről, és óvatosan áttöl...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
1. A tejet egy nagy edénybe öntjük, a tűzhelyre tesszük és kis lángra kapcsoljuk. 2. Habverővel (elektromos) fehéredésig keverjük a tojásokat a cukorral, és az edénybe öntjük....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A banán végeit levágjuk. Párolóedényben 5 percig pároljuk. A belseje sárga lesz. Amíg párolódik, elkészítjük az öntetet: a liszet, a cukrot, a fahéjat elkeverjük egy fazékban. Rá...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű