- 2 csomag Tante Fanny teljes kiőrlésű leveles tészta
- 150 g reszelt sajt
- 1 tojás
◾️A tésztát kitekerjük és egy pogácsa szaggatóval korongokat készítünk belőle.
◾️Sütőpapírral bélelt tepsire rakjuk őket és mindre szórunk reszelt sajtot.
◾️Ezután újra korongokat szaggatunk, lekenjük őket a felvert tojással és a lekent felükkel lefelé a tepsiben lévő tésztákra helyezzük őket.
◾️Újra jöhet a sajt majd mégegyszer, a tojásos korongok.
◾️Tehát a rétegezés a következő:
tészta korong - sajt - tészta korong - sajt - tészta korong
◾️A tetejét lekenjük tojással és szórunk rá sajtot vagy szezámmagot, lenmagot, egész köményt.
◾️A sütőt 200 fokra előmelegítjük és kb. 15 perc alatt készre sütjük a pogácsákat.
A lisztet elkevertem,gyúródeszkára szitáltam, majd hozzáadtam a sót. Elmorzsoltam benne a margarint, majd a vízzel elkevert ecettel együtt egynemű tésztává állítottam össze....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejben a cukorral felfuttatjuk az élesztőt - ez kb. 10 perc. A lisztben elkeverjük a sót, belekeverjük a főtt/áttört burgonyát is, majd elmorzsoljuk benne a vajat/margarint és a...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
összegyúrni, kiszaggatni, tetejére sajt v. bármi.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű