- 3 db M-es tojás
- 1 ek. citromlé
- 1 csapott tk. szódabikarbóna
- 2 tk. só
- 20 g útifű maghéj
- 30 g rost mix sütőmix
- 40 g tápiókakeményítő
- 20 g kókuszolaj
- 200 ml víz
A tojásokat egy kézi habverő segítségével eldolgozzuk, hozzáadjuk a vizet, kókuszolajat és a citromlevet.
Egy másik tálban elkeverjük a liszteket, sót és a szódabikarbónát.
A száraz hozzávalókat belekeverjük a tojásos masszába és 10 percre félretesszük.
Egy puha, de nem folyós, kézzel formázható masszát kapunk, amiből vizes kézzel öt darab, nagyjából egyforma zsemlét formázunk, szilikonlappal bélelt tepsire fektetjük és 180 Celsius – fokra előmelegített sütőben 50 perc alatt készre sütjük.
Ha van rá lehetőség, további 10 percig hőlégkeveréses módon sütjük még, hogy a héja ropogós legyen.
Kihűtve a legjobb állagú, kiváló szendvics – alap, nem morzsálódik és szépen egyben marad.
Míg a sütő melegszik hagyni kell sűrűsödni. Bagettformába osztani a tésztát,magvakkal szórni és előmelegített 175 fokos,légkeveréses sütőben,35 percig sütni.
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Az élesztőt felfuttatom a meleg, cukrozott tejjel. A lisztet beleöntöm egy keverőtálba, mehet hozzá a só, és az olvasztott vaj. Majd az élesztős tej is. Pár perc alatt készre da...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
200fokon kb. 40 percig sütöttem. A kenyeret kivettem a szilikonformából és meg kb. 15 percig sütöttem, hogy kívül kérget kapjon. A kenyér súlya 55 dkg lett.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű