1 nagy tepsi: 24 szelet (én a 20x 30 cm-es kis tepsiben szoktam csinálni: fél adagot)
Tészta:
5 tojás
200 g cukor
200 g liszt
100 ml olaj
100 ml viz
1 csomag sütöpor
1 nagy befőttes üvegnyi reszelt alma
Krém:
2 csomag vaniliás pudingpor
200 g cukor
fél liter tej
250 g ráma margarin
A tepsibe sütöpapirt teszek. Az almát lereszelem és kevés cukorral összekeverem, majd elegyengetem a tepsiben.
A tojásokat szétválasztom. A sárgáját a cukorral robotgéppel kikeverem. Majd bele az olaj + víz + liszt + sütöpor. A fehérjét külön kemény habbá verem, majd óvatosan beleforgatom a lisztes krémbe és ráöntöm az almára. Tüpróbáig sütöm (a fél adagos tészta kb. 20 perc alatt sül meg). Ha kész deszkára kiboritom, lehuzom az aljáról a papirt, majd visszacsusztatom a tepsibe.
A pudingot megfőzöm a tejjel + cukorral és amig még meleg, fakanállal belekeverem a vajat. Ezt kenem az alma tetejére. Én egy kis kókuszt is szórtam rá a végén. Hűtőben érdemes pihentetni 1 éjszakát.
A töltelékhez hámozzuk meg és reszeljük le a 2 kg almát. Kicsit nyomkodjuk ki a levét.Tegyünk bele kb. 2 kávéskanál fahéjat, izlés szerint cukrot, darált diót, mazsolát. Kicsit meg...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A hozzávalókból kakaós, kávés piskótát sütök. A tojásokat egyben verem fel a cukorral, majd óvatosan belekeverem a kakaóporral, darált kávéval és sütőporral elkevert lisztet. 30X35...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
krém: sűrűre főzni kihűlt: vaj, maradék kókusz tészta összedolgoz, r rész
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű