600 g spaghetti tészta
300 g bacon
4 tojás sárgája
1 egész tojás
100 g reszelt parmezán sajt
1 kis doboz főzőtejszín
kis szárított pirospaprika
Egy nagy lábasban melegíts sós vizet (ne túl sósat, mert a bacon is sós lesz), majd főzd meg benne a tésztát. Nézd meg hány perces a tészta, és kb. 1-2 perccel a vége előtt szűrd le gyorsan. Ne öblítsd le hideg vízzel!
Közben 1 wokban nagyon lassan pirítsd meg a kis kocka bacon szalonnát. Illetve add hozzá a picire vágott szárított csípős pirospaprikát.
Ha szépen megpirult add hozzá a tejszínt és bugyogtatva kevergesd 3-4 percig. Közben egy tálkába törd fel a tojásokat: 4 tojássárgáját, 1 egész tojást és keverd össze őket villával. Illetve készítsd elő a még meleg, lecsepegtetett tésztát.
Ha kész a tejszínes szalonna, akkor zárd el a tüzet, és gyorsan add hozzá a tésztát, a felkevert tojásokat és a reszelt sajtot. Jól forgasd át és készen is van :).
Kinga: kétszer ennyi bacont is elbír ( = egész adagba 500-600 grammot).
Két főnek 300g tészta bőven elég.
Kolozsvári szalonna bőr része is mehet bele, de csak ha apróra van vágva és jól meg van sütve.
A csirkemellet csíkokra vágjuk és kevés olajon megsütjük. Sóval, őrölt borssal ízesítjük. Hozzáadjuk a tejszínt, a reszelt parmezánt, a karikára vágott póréhagymát és a fe...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Tejben felfuttatjuk az élesztőt, belekeverjük a lisztet,a tojássárgáját, a tejfölt,végül az áttört húst és a vajat. Nyújtjuk,szaggatjuk,és kb. 20 percig sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű