1 rúdhoz:
13 dkg liszt (nagyi féle süteményliszt)
1,5 dkg porcukor
2 dkg zsir
2,5 dkg margarin
1 pici élesztő (1/8 kocka)
1 pici csipet só
1 tojás sárgája
töltelék:
fél kg mákhoz vagy dióhoz kell:
1,5 dl viz
citromlé
vaniliás cukor
citromhéj reszelve
13 dkg kristálycukor
kevés tej
A tésztát összegyúrni és nagyon vékonyra nyujtani. Tölteléket összefőzni és kis tejjel felöntve sűrű nokedli tészta állagura készre rottyantani. A tésztába belekenni a tölteléket, feltekerni a széleit benyomkodva és sütőbe rakni. Meg kell kenni tojással (vagy csak sárgájával) és hagyni fél órát pihenni. Majd újra megkenni és hagyni fél órát pihenni. Aztán ha már megkeményedett, akkor megszurkodni és mehet a sütőbe 170 fokon 30 percig. Kivétel után konyharuhával le kell takarni.
Dagaszt, 30 - 60 perc pihi lapít 1 - 1,5 cm, szaggat 4 - 6 cm kör 15 perc pihi süt,fedővel, fordít süt fedő nélkül
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Langyos tejben megfuttatjuk az élesztőt, majd a liszttel és a többi hozzávalóval összedolgozzuk könnyen nyújtható tésztát készítünk.6 részre osztjuk, fél óráig kelesztjük. Közben a...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Nehéz
Forró tej,fel olvasztani benne margarint, zsírt, cukrot, sót. Ha mar langyos, mehet bele az élesztő, tojássárga,liszt . Keleszteni, nyújtani, négyzetre vágni, tölteni.Gombócoka...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű