2 db narancs
4 egész tojás
180 g cukor
fél csomag sütőpor
240 g mandulaliszt
4 cl narancslikőr (nekem limoncello volt)
kevés szerecsendió, kardamom (nekem fahéj volt)
kevés kandírozott narancs darabolva (nekem datolya volt)
díszítéshez: olvasztott csoki (szerintem nem kell)
A 2 db narancsot tedd bele vízbe főzni (mint ha tojást főznél). Összesen 45 percig kell főzni egészben héjastul mindenestül.
Viszont 15 percnél öntsd ki a vizet, tegyél bele tiszta vizet és főzzed újabb 15 percig. Majd öntsd ki a vizet és tiszta vízben főzd az utolsó 15 percig. Ez azért kell, hogy a narancs héjából kimenjen a keserű íz.
Ha kész van, akkor darabold fel és turmixold le héjastul mindenestül pépesre a narancsot. Tegyél hozzá: 4 egész tojást, 180 g cukrot, fél csomag sütőport, 240 g mandulalisztet, 4 cl narancslikőrt, kevés szerecsendiót + kardamomot + kevés kandírozott narancsot darabolva. Robotgéppel jól keverd össze.
Én tortaformában sütöttem, de elvileg gyümölcskenyér formába kell önteni. Sütőpapír legyen alatta. Nagyon alacsony hőfokon kb. másfél órán keresztül kell sütni. Akkor jó ha világosbarna a teteje. Ha kihűlt tedd a hűtőbe éjszakára, másnapra tökéletes. Ha akarsz lehet csokit olvasztani a tetejére, de teljesen jó nélküle is. Olyan finom, hogy besírsz.
Kinga: én 165 fokon sütöm mindig.
Kinga: mandulaliszt helyett darált mandulából még jobb.
Először a tölteléket készítjük el: A tejbe kis sót teszünk, és benne a cérnametéltet kifőzzük. A túrót áttörjük, nagyon finomra. A Rama felét, a tojások sárgáival habosra keve...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat magasfalú, mikrózható edényben összekeverjük, és 6 percre 750 Wattra mikróba tesszük. Ha kész, bármivel tölthető.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverjük, kiolajozott, felforrósított szendvicssütőbe kanalazzuk a masszát és megsütjük. Nekem kb. 7-8 perc alatt sült meg. Szénhidrát és kalória: Az egész...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű