350 g liszt
2,5 dl tej
25 g vaj vagy margarin
5 g élesztő
Pici só, cukor
tej a lekenéshez
Felfuttatjuk az élesztőt a langyos tejjel cukorral.
Ha felfutott osszekeverjük a többi hozzávalóval jól átgyúrjuk.Kicsit ragadóstésztát kapunk.Lisztezett deszkán két felé osztjuk a tésztát.Kör alakúra nyújtjuk őket és mindkettőből 4 háromszöget vágunk.Kinyújtjuk es a szélesebb felétől feltekerjük.
Tejjel megkenjük.Megszorhatjuk sóval, köménymaggal.Előmelegitett sütőbe egy tálba vizet rakunk.200 fokon 20 perc alatt pirosra sütjük.
Összekeverjük, előmelegített gofrisütőben kisütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ezeket kidagasztottam,enyhén lágy volt a tészta,de nem vészes,lisztezett szilikonlapra borítottam görgettem erre-arra így mindenhol lisztes lett,ekkor tudtam formázni,addig ragadt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Robotgéppel dagasztottam kb. 5 percig. Szobahőmérsékleten kelesztettem 1 óráig. Majd vizes kézzel 4 db. zsömlét formáztam belőle. Hideg sütőbe tettem, és 180 fokon kezdtem el sütni...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz