• 2 bögre finomliszt (finom)
• 1 bögre cukor (én max 3/4-et használok, lehet barna cukor is)
• 250 ml tej
• 125 ml napraforgó olaj
• 1 db tojás
• 1 csomag sütőpor
1. A lisztet a sütőporral elvegyítjük.
2. A tojást habosra keverjük és hozzáadjuk a cukrot, valamint a tejet és az olajat is.
3. Végül az egészet elkeverjük.
4. Lehet keverni bele mazsolát, csokit, kakaót stb., a tetejére mehet megy is.
4. A muffinformákat kivajazzuk vagy muffinpapírral béleljük.
5. A masszát a formákba öntjük és 175-180 fokon tűpróbáig sütjük. (kb 20 perc).
Összeállítjuk a kevert tésztát. Belekeverjük a darabokra tört csokit, a darált diót és az almát reszelve vagy kis kockákra, csíkokra vágva.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A kifliket hosszában félbevágjuk, majd felkarikázzuk. 2. A tejet felmelegítjük a vanília kikapart magjaival és a citrom finomra reszelt héjával. Nem kell forrnia, de legyen elé...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
A tésztához a tojások fehérjét a cukor felével keményre felverjük. A tojássárgákat habosra keverjük a maradék porcukorral. Felváltva hozzákeverjük a vizet és a sütőporral elkevert...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes