3 tojás, 17 dkg cukor, 2 dkg kakaó, 3 evőkanál víz, 7 dkg liszt, (5 dkg dió).
A tojások sárgáját habosra keverjük a vízzel és a cukorral, beletesszük a kakaót és felváltva a lisztet meg a tojások keményre vert fehérjét. Egy kisebb kizsírozott, kilisztezett tepsibe öntjük, és ha gazdagabban akarjuk adni, hinthetünk a tetejére darabosra vágott diót, de anélkül is jó. Adhatjuk kockára vágva, cukorral meghintve, de ketté is vághatjuk, és gyümölcsízzel vagy krémmel tölthetjük; bevonhatjuk citrommázzal, vagy leönthetjük csokoládéöntettel, de készíthetünk belőle bármilyen krémmel tortát is.
A megmosott almákat reszeljük le. (Az eredeti receptben meg volt pucolva, de én szándékosan rajta hagytam a héját. Abban van a vitamin! :-D Nem utolsó sorban pedig olyan szép a kés...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Előkészítési eljárás 1. lépés Melegítsük elő a sütőt 180 ° C 2. lépés Tisztítsuk meg a cukkinit, és lereszeljük apróra. 3. lépés Keverjük össze a tojásokat a cuko...
Elkészítési idő: 50 perc Nehézség: Közepes