Tészta: 4 tojás
25 dkg porcukor
1 csomag vaníliás cukor
12 dkg Rama
2 dl tej
1 csomag sütőpor
25 dkg liszt
1 evőkanál kakaópor
Máz: 25 dkg porcukor
4-5 evőkanál rum
Csokoládé díszítésnek.
A tojások sárgáját elkeverem a cukorral és vaníliás cukorral. Hozzáadom a puha vajat, és a tejet. A lisztet elkeverem a sütőporral és a kakaóval. Felverem a tojásfehérjét, A lisztes keveréket és a tojásfehérjét hozzáadom a tésztához, lazán összekeverem. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntöm és 175 okon kb 20-25 perc alatt készre sütöm. Közben elkészítem a mázat a porcukorból és rumból. Ha megsült a tészta kiveszem a sütőből, majd a mázat a langyos tésztára kenem. Ha kihűlt, holdacskákat szórok ki. De előtte még csokival díszítem.
1. A piskótához a tojásokat kettéválasztjuk. A tojásfehérjéket a cukorral kemény habbá verjük. A tojáshabhoz keverjük óvatosan a tojássárgákat és a vizet. Végül a liszt és sütőpor...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az egészet összegyúrni.Ujjnyi vastagra nyújtani,tetejét bevágni,szaggatni.Lekenni tojással,megszórni sajttal. 180 fok kb.30 percig sütni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A langyos cukros tejben a 2 dkg élesztőt megfuttatjuk. A liszttel a vajat elmorzsolom, hozzáadom a tojások sárgáját és a felfuttatott élesztőt. Összedolgozom, 2 órát pihentetve. Né...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű