20 dkg margarin, 30 dkg cukor, 5 tojás, 1 dl tej, 30 dkg liszt, 1 csomag sütőpor, 2 evőkanál kakaópor, kevés fahéj, csipetnyi só, 1-2 evőkanál baracklekvár
A puha margarint a cukorral és a tojások sárgájával habosra keverjük, hozzáadjuk a tejet, a lisztet és a sütőport. Amikor egynemű a tészta óvatosan hozzáforgatjuk a tojások habját.
Egy 22x32 cm-es tepsit kibélelünk sütőpapírral, és a tészta felét belesimítjuk. A maradék tésztába belekeverjük a kakaót, a fahéjat, és kis halmokban a sárga tészta tetejére kanalazzuk.
4-5 szem almát meghámozunk, félbe vágunk, és vékony (2-3 mm-es) szeletekre vágjuk.
Az almaszeleteket a tésztába állítjuk.
170 fokosra előmelegített sütőben kb. 35 perc alatt megsütjük. (Tűpróbával ellenőrizzuk, hogy jól átsült e.
Még forrón megkenjük a tetejét forró baracklekvárral. Ha kiűlt fahéjas porpukorral megszórva tálaljuk.
Az anyagokat összedolgozzuk, kis golyókat formázunk, és a tetejüket megnyomkodjuk villával két oldalról. Ez adja a kockás mintáját. (szoktam rá csokit csurgatni díszítésnek, és úgy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Megsütni és lekvárral összeragasztani.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ezeket összekeverve, nokedli szerű tésztát kapunk! Muffin papírsütőbe adagoljuk a tésztát, 200 C-on megsütjük. Utána, ék alakban kivágjuk a kalapját, félretesszük. Egy Oetker van...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű