500 g búzaliszt (BL55)
3 db tojás
100 g kristálycukor
1 db vaníliás cukor
1 db sütőpor
1 csipet só
200 ml étolaj
300 ml víz
300 ml tej
2 marék darált dió
puding,tejszínhab,lekvár
A tojásokat kettéválasztjuk, a fehérjét kemény habbá verjük.
Liszthez adjuk az átszitált sütőport, csipet sót, hozzáadjuk a tojássárgáját, olajat, vizet, vaníliáscukrot, cukrot,diót, tejet és robotgéppel összekeverjük.
Hozzáadjuk a kemény habbá vert tojásfehérjét, amit óvatosan, de alaposan elkeverünk benne.
Majd forró gofrisütőben egyesével kisütjük, rácsra tesszük kihűlni. Ízlés szerint tálaljuk a kisült gofrikat.
. Ebből a receptből 18-20 db lesz.
A tészta hozzávalót összegyúrtam, majd 1 órára hűtőbe tettem. Az 1 óra leteltével kivettem, rizsliszttel megszórt szilikon lapon átgyúrtam, majd vékonyra nyújtottam. Kör alakú kisz...
Elkészítési idő: 1,5-2 óra Nehézség: Közepes
A teszta hozzavaloit osszegyurom, es a hutobe teszem. Elkeszitem a tolteleket : A tojássárgákat és a cukrot jol kikeverem. Hozzáadom a tejfölt, összekeverem. Utána jöhet bele a...
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Közepes