Családireceptkönyv.hu

Zserbó


Írta:

Nehézség: Közepes
print

Hozzávalók:


A tésztához:
60 dkg finomliszt (a fele Graham-liszt is lehet), 30 dkg vaj vagy sütőmargarin, 1 dl tej, 1,5 dkg élesztő, 0,5 dl rum, 10 dkg kristálycukor, 2 tojássárgája, szódabikarbóna, csipetnyi só

A töltelékhez:
40 dkg darált dióbél, 40 dkg sárgabaracklekvár, 30 dkg kristálycukor (valódi barna cukor is lehet)

A tepsi kikenéséhez:
3 dkg vaj vagy sütőmargarin

A tészta nyújtásához:
egy kevés liszt

A tészta lekenéséhez:
1 tojássárgája

A tetejére:
16-18 dkg étcsokoládé

Elkészítés:


1. A tésztához a lisztet a vajjal elmorzsoljuk, ezt két tenyerünk közt dörzsölgetve a legkönnyebb. A tejet meglangyosítjuk, és az élesztőt belemorzsoljuk. Kb. 10 percig így hagyjuk, ezalatt kissé felfut. Közben a rumot is meglangyosítjuk, majd a cukrot beleszórjuk és kiskanállal addig kevergetjük, amíg föl nem oldódik benne.
2. Ezután az élesztős tejjel együtt a liszthez öntjük, és a tojások sárgájával, fél mokkáskanál szódabikarbónával meg a sóval tésztává gyúrjuk. Letakarva legalább 1 órára a hűtőszekrénybe tesszük.
3. A diót a lekvárral meg a cukorral összekeverjük. A tésztát három részre osztjuk és egyet meglisztezett gyúródeszkára teszünk. Egy kicsit ellapítjuk, majd a tetejére sütőpapírt fektetünk, és a tésztát tepsi nagyságú lappá nyújtjuk.
4. Ezután kivajazott tepsibe fektetjük, majd a diókrém felét rásimítjuk. Erre kerül a második kinyújtott tésztalap, a maradék diót rákenjük, majd a harmadik kinyújtott tésztával befedjük. A tojássárgájával megkenjük, villával megszurkáljuk és 45 percig pihentetjük. Előmelegített sütőben, a közepesnél valamivel kisebb lánggal (170 ºC; légkeveréses sütőben 160 ºC) 45-50 percig sütjük. A tepsiben hagyjuk kihűlni.
5. A csokoládét tűzálló tálba vagy lábasba tördeljük, vízgőzre (forró vízzel félig telt lábasba) állítjuk és nem túl erős tűz fölött kevergetve felolvasztjuk. Megvárjuk, amíg langyosra hűl, de mielőtt újra megszilárdulna, a tésztára öntjük és elsimítjuk. Megvárjuk, hogy megdermedjen, majd kb. 5×2 centis szeletekre vágjuk.

Trükkök, tippek, praktikák:


Jó tanács:

– Letakarva hűtőszekrényben 2 hétig eláll.
– Lefagyasztható.
kb. 60 szelet
Elkészítési idő: 2 óra + pihentetés
Egy szelet: 187 kcal

Zserbó

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Sütemények, édességek,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar
Írta: Lintyő
Havasi kifli
Havasi kifli

Osszekeverem a lisztet,sutoport,sot,vaniliat. Hozzadom a serteszsirt a vizet es az ecetet kb 5 percet gyurom. Kis gombocokat csinalok belole ,kinyujtom,16-ba vagom es minden reszr...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar Vaníliás kókuszcsók
Vaníliás kókuszcsók

Egy kézi mixer segítségével a tojásfehérjéket egy csipet sóval felverjük, közben folyamatosan adagoljuk hozzá a porcukrot, beleszórjuk a szódabikarbónát és a vanília őrleményt, vég...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar Karamellahabos piskóta
Karamellahabos piskóta

Tulajdonképpen héttojásos piskótát készítünk, amire nyilván mindenkinek megvan a saját, jól bevált receptje, de én azért leírom :-) Tehát: A sütőt bekapcsoljuk 180 fokra. A tojás...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk