Tésztához:
6 tojás
30 dkg cukor
15 evőkanál víz
30 dkg liszt
15 dkg darált dió
1/2 csomag sütőpor
diónyi vaj
3 dl cukrászhab a tetejére
Krémhez:
1 csomag vaníliás puding
4 evőkanál cukor
2 csapott evőkanál liszt
2 evőkanál vaníliás cukor
4 tojássárgája
3 dl tej
2 dl habtejszín
15 dkg rama
A tésztához a tojásfehérjét felverjük kemény habbá. A sárgájákat kikeverjük a cukorral, hozzáadjuk a vajat és a vizet. Hozzákeverjük a liszttel elkevert diót és sütőport, végül beleforgatjuk a kemény fehérje habot.
Előmelegítjük a sütőt 180 fokra és egy gáztepsi méretű magasabb falú tepsiben (érdemes kibélelni sütőpapírral) megsütjük kb.25-30 perc alatt.
A krémhez a pudingport elkeverjük a kétféle cukorral, a liszttel és a tojások sárgáival. Kevés tejjel csomómentesre keverjük, majd a többi tejjel és a tejszínnel egy lábasban folyamatos keverés mellett sűrűre főzzük. Kihűtjük (ha siketünk vízfürdőben), majd a kihabosított ramaval sima krémmé keverjük.
Ezt a krémet a kihűlt piskótára simítjuk. 3 dl cukrászhabból kemény habot verünk (mert ez megtartja a formáját) és a krémre kenjük. Egy éjszakára hűtőbe tesszük, másnap szeletelhetjük.
Az alaphoz a hozzávalókat összegyúrjuk, majd nedves kézzel egy 25 x 25 centis sütőpapírral bélelt tűzálló formába nyomkodjuk. 140 fokra előmelegített sütőben 10 percig sütjük. Ezal...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés: A tésztához a tojást, a cukrot, a vaníliás cukrot, a sütőport és a margarint a tejjel jól kidolgozzuk, majd fokozatosan hozzáadjuk a lisztet is. Apró gombócokat form...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz