A tésztához:
3 dkg élesztő (langyos tejben felfuttatjuk pici cukorral)
30 dkg liszt
1 tojás
pici só
1 dl tej (vagy amennyit felvesz és gyúrhatóvá válik)
"Háj"-hoz:
32 dkg zsír
20 dkg liszt.
A tésztánál a lisztet, tojást a felfuttatott élesztőt és a sót összedolgozzuk. Tejet adagolunk hozzá mindaddig, míg gyúrhatóvá nem válik és összeáll. Fél órát pihentetjük.
A hájat (zsírt és a lisztet) szintén összedolgozzuk és fél órára azt is félre tesszük pihenni.
A kelt tésztát kinyújtjuk négyzet alakra, belerakjuk a hájat (mi a nagymamámmal darabokat csíptünk, szétnyomkodtuk laposra és egymás mellé helyzetük a tésztán). , majd egymásra hajtjuk az oldalakat. 4x hajtunk, 15 percenként 1 hajtás. (Így 1 óra alatt lesz kész a tészta, a pihentetéseknek köszönhetően lesz nagyon finom puha a tészta sütés után és napok után sem szárad ki).
A 4. hajtás után kinyújtjuk a tésztát fél centisre, felkockázzuk, sütésálló lekvárt teszünk bele és 200 °C-on szép aranybarnára sütjük.
Hideg tejben feloldjuk a pudingot, cukorral megfőzzük. Meleg pudingba belekeverjük a nutellát, majd hűlni hagyjuk. A kihűlt pudinghoz 16 dkg vajat keverjük a kakaós piskóta. A me...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
6 tojást, 6 eka cukorpótlóval habosra keverek, majd 6 eka darált mákot és 1/1 csomag sütőport hozzáforgatok. 180 fokon 35-40 perc alatt ( tűpróbáig) megsütöm
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejszínt picit felmelegítjük és beáztatjuk a teafiltereket. Én kivágtam a zacsikat és beleszórtam a teafüvet a tejszínbe.* A zabpelyhet, diót és a mandulát aprítógépben összeapr...
Elkészítési idő: 35 perc Nehézség: Könnyű