-1/2 csésze tej
-1/2 csésze víz
-3 evőkanál olaj
-1/4 csésze cukor
-1 felvert tojás
-1 1/2 teáskanál só
-2 1/4 teáskanál instant élesztő
-3 1/2 4 csésze kenyér liszt
A tetejére a kenés: 1 tojás, 1 evőkanál tej
Az tésztát összegyúrod..ehhez nem kell profi szakácsnak lenned..
Papirból kúpokat készítesz, ahogy a képen van.. és bevonod alufóliával, és tészta hengereket rátekered.. A felvert tojás és tej keverékkel bekened..és sütőbe tolod őket..
Töltsd meg őket salátával vagy zöldséggel, vagy bármivel amivel szeretnéd!
Fincsi és látványos hami lesz ....
Kiegészítés: Köszönet érte: Róbertnek
- a mértékegységek pl. 3 ÉS fél VAGY 4 bögre (2.5 dl/bögre) liszt -> a bögre (cup) előnye, hogy nem kell sacc-per-kb 448g lisztet kimérni és nem mindenkinek van elemes precíziós mérlege
- az élesztő egy 7g-os tasaknyi -> nem kell méregetni
- a tésztát kb 1 óra alatt a duplájára kelesztjük
- 8 egyenlő részre vágjuk, picit átgyúrjuk őket és kb 90 cm-es "kötelet" sodrunk az adagokból (kb 8 mm-es átmérő)
- 15 cm-es kúpra tekerjük (ezt tejesdoboz kartonjából csináltam és tűzőgéppel összetűztem) és beburkoltam alufóliával (kb 15 cm-es csíkkal be lehet)
- 180°C előmelegített sütőben, 20-22 perc alatt aranybarnára sütjük (alsó-felső sütésen nekem 20 perc volt)
Kelttésztát dagasztunk. Ha megkelt 4 részre osztjuk a tálban.1 részt kiemelsz, kézzel még elfelezzük, kinyújtjuk pizza formára és méretre, mindkettőt. Egyik lapot megkenjük a most...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kb. fél órát kelesztem, hogy a duplájára nőjön. Majd lisztezett gyúródeszkán fél cm vastagra kinyújtom, és a legnagyobb pogácsaszaggatóval kiszaggatom, kb. 6-7 cm átmérő. A korong...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
◾️A hagymát felkockázzuk és olajon megpirítjuk. ◾️Hozzáadjuk a zúzott fokhagymát, a húst majd fehéredésig pirítjuk. ◾️Ezután felöntjük a paradicsomszósszal, fűszerezzük, és néh...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Közepes