Hozzávalók
Tészta:
- 20 dkg ghee
- 8 ek eritrit
- 6 tojás
- 10 dkg kókuszliszt
- citromlé, csipet só, szódabikarbóna
Töltelék:
- 60 dkg reszelt alma
- fahéj, vanília
- 8 dkg eritrit
Elkészítés
Elsőként elkészítjük a tölteléket: a reszelt almába beleszórjuk az eritritet, majd félretesszük.
Felolvasztjuk a ghee – t és a tészta összes hozzávalóját belekeverjük, egy könnyen gyúrható, de nem folyós masszát kell kapnunk.
A tészta felét belenyomkodjuk egy kb 25 x 35 cm – es tálba, ráhalmozzuk a kinyomkodott almát, megszórjuk a fahéjjal, végül rásimítjuk a maradék tésztát.
Mivel nyújtani nem lehet, vizes kézzel gombócokat formálunk és puzzle – szerűen beborítjuk vele.
170 Celsius – fokon kb egy óra alatt készre sütjük (légkeveréssel).
Ha hagyjuk kihűlni, vékony, éles késsel nagyon szépen szeletelhető.
A kekszet apróra törjük, közben a cukrot, a kakaót, a vajat és a tejet összekeverjük. Tűzhelyen meglangyosítjuk, hogy eldolgozható legyen, de nem kell felforrósítani! Majd az egész...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
é Hipságh Erzsébet A nevét ha hazaért megkérdezem.. addig is itt a recept: Fél kg.túró,4dl.20%-os tejföl,10dkg.puha teavaj,8tojás,6evőkanál liszt,8evőkanál kristálycukor! Krémesr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű