50 dkg csirkemell filé
1 db vöröshagyma
30 dkg gomba
30 dkg sárgarépa
20 dkg fehérrépa
10 dkg zöldborsó
1 ek mustár
2 db babérlevél
2 dl tejföl
1 evőkanál finomliszt
só ízlés szerint
bors ízlés szerint
bazsalikom ízlés szerint
2 ek napraforgó olaj
1.5 l csirke alaplé (csirkehúsleves)
1 csokor petrezselyem
Az olajon aranybarnára pirítjuk az apróra vágott hagymát. Rárakjuk az apró kockákra vágott húst. Fehéredésig pirítjuk, majd hozzáadjuk a szintén apróra darabolt sárga- és fehérrépát. Ízesítjük sóval, borssal, bazsalikommal, mustárral.
Fedő alatt félig megpároljuk a húst és a zöldségeket, majd hozzáadjuk a felszeletelt gombát és a babérlevelet is. Felöntjük kb. 1,5 liter húslevessel, és mindent puhára főzünk.
A tejfölt kevés vízzel és a liszttel elkeverjük, majd a forró levesből is adunk hozzá pár kanállal.
A forrásban lévő leveshez adjuk a tejfölös habarást, és a végén még a friss, apróra vágott petrezselyemzöldet. Ha nem lenne elég pikáns, akkor még egy kis mustárral, esetleg kevés citromlével fokozzuk az ízhatást.
Sárgaborsót megfőzzük, vargányát lemossuk, apróra vágjuk és a levesbe tesszük. Hozzáadjuk a fűszereket,sót,édesítőt.tovább főzzük míg a borsó szét nem omlik.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az apróra vágott hagymát kókuszolajon megdinszteljük, majd rárakjuk a kockára vágott sütőtököt, pár darabb brokkolit, öntünk rá szűrt vizet és hagyjuk jól átfőni. Mikor minden megp...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tedd fel a kockákra vágott zöldségeket főni. Fűszerezd meg, majd 20 perc főzés után tedd bele a barnarizst, és főzd össze.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű