40 dkg liszt, 2 csomag sütőpor, 1 tk só, 1 ek cukor, 6 dl tej, 2 db tojás, 10 dkg vaj.
A vajat egy bögrében beteszem a mikróba 1 percre. Közben jól összekeverem a lisztet a cukorral és a sütőporral. A halom közepébe egy kisebb mélyedést csinálok és abba öntöm a vajat. Majd szép lassan keverés közben adom hozzá az előzőleg összekevert tojást és a tejet. Addig keverem,amíg csomómentes nem lesz.
Lassú tűzön kell sütni, mert kb.1 cm magasra feljön és hagyni kell átsülni.
Rögtön dupla adagot csinálj!!!! :)
8 dl vizet forralunk, beleöntjük a kikevert pudingot, majd 9 tojásfehérjét 20 dkg cukorral habbá verünk, s a meleg pudinghoz keverjük, 2-3 percig főzzük együtt. --- Melegen töltjük...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az első lépés, hogy készítünk 3 piskótalapot, ami úgy néz ki, hogy 2 db 3 tojásos, és 1 db 4 tojásos piskótalap. A 3 tojásos elkészítése: 3 tojás, fél cs sütőpor, 3 ek. víz, 6 ek....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat sűrűre főzzük, ha kész 1 Ramát belekeverünk.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű