30 dkg liszt, 30 dkg répa, 25 dkg cukor, 1,5 dl olaj, 3 db tojás, 1 csomag vaníliás cukor, 1 csomag sütőpor, 1/2 citrom, pici fahéj, 10 dkg darált dió, 1 tábla csokoládé.
A répát hámozd meg és reszeld le.
A cukrot a tojássárgával és az olajjal alaposan keverd ki, majd szórd bele a répát.
A sütőport vegyítsd bele a lisztbe, majd szitáld a répás keverékbe. Add hozzá a vaníliás cukrot, a reszelt citrom héjat és a fahéjat is.
A tojásfehérjéket verd kemény habbá és óvatos mozdulatokkal forgasd a tésztába.
Vajazz ki egy tepsit, szórd meg kevés liszttel és egyengesd el benne a masszát.
Minden képzelt szelet tetejére törjünk egy kocka csokit és óvatosan tegyük a tetejére.
180 fokon tűpróbáig sütjük.
A csokit nem csak kockázva teheted a tetejére, hanem olvasztva csurgathatod is, hogy szép csíkos legyen.
Ha tortaként sütöd, akkor sima főzött vanília krémet kenj a lapok közé.
Először tejberizst készítek. A rizst a vízzel, a csipet sóval és a teáskanál vajjal felteszem főni. Közepes lángon addig főzöm, többször megkeverve, míg az összes vizet magába szív...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összegyúrni, nyújtani, szaggatni és sütni ( kb 10 perc alatt megsül)
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Egy villával alaposan pépesítsd a banánt. Ne turmixold, mert azzal túl folyékonnyá válhat. Ezután egy evőkanállal lassanként adagold a pürébe a zabot. Közben gyúrd össze a masszát,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű