30 dkg liszt, 30 dkg répa, 25 dkg cukor, 1,5 dl olaj, 3 db tojás, 1 csomag vaníliás cukor, 1 csomag sütőpor, 1/2 citrom, pici fahéj, 10 dkg darált dió, 1 tábla csokoládé.
A répát hámozd meg és reszeld le.
A cukrot a tojássárgával és az olajjal alaposan keverd ki, majd szórd bele a répát.
A sütőport vegyítsd bele a lisztbe, majd szitáld a répás keverékbe. Add hozzá a vaníliás cukrot, a reszelt citrom héjat és a fahéjat is.
A tojásfehérjéket verd kemény habbá és óvatos mozdulatokkal forgasd a tésztába.
Vajazz ki egy tepsit, szórd meg kevés liszttel és egyengesd el benne a masszát.
Minden képzelt szelet tetejére törjünk egy kocka csokit és óvatosan tegyük a tetejére.
180 fokon tűpróbáig sütjük.
A csokit nem csak kockázva teheted a tetejére, hanem olvasztva csurgathatod is, hogy szép csíkos legyen.
Ha tortaként sütöd, akkor sima főzött vanília krémet kenj a lapok közé.
Három-három tojásból őzgerincformában egy sima és egy kakaós piskótát sütöttem. A tojásokat szétválasztottam, a sárgáját 1 evőkanál cukorral, a vízzel és az olajjal habosra kikever...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávslókból összeállítom a tésztát. A tetejére kimagvazott meggyet raktam. 2 puncs puding, 6dl. tej. 20dkg. ráma. 20dkg porcukor. Tetejére csokimáz, fincsi lett.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A lisztet, a porcukrot, a sütőport és a citrom héját összekeverjük, majd a keverék felét margarinnal kikent tepsibe szórjuk. A meghámozott, 1cm-es gerezdekre vágott barackot ráf...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű