1/2 kg csirkemell filé, 40-50 dkg orsó tészta, fokhagyma, tejföl, sajt, liszt, 2.5 dl főzőtejszín, olaj, só, bors, paradicsom.
A csirkemelleket vékony csíkokra vágjuk és kevés olajon átsütjük, sózzuk, borsozzuk. Ezután 2-3 gerezd fokhagymát reszelünk hozzá, kb 1 púpos ek liszttel megszórjuk és felöntjük a főzőtejszínnel, majd összefőzzük.
A tésztát sós vízben kifőzzük. ezután a tésztát összekeverjük a tejszínes csirkével.
Egy kivajazott hőálló edénybe borítjuk, ízlés szerint apróra összevágott paradicsomot keverünk hozzá.
Lekenjük tejföllel, megszórjuk reszelt sajttal és előmelegített sütőben sütjük addig, amíg a sajt rápirul.
Görög vagy bolgár fűszerkeveréket is tehetünk bele.
Cocomast öntöttem a csészébe, majd rá kevés vizet, ehhez kevertem a liszteket gépi habverővel. Fokhagymával és kókuszzsírral dörzsöltem be. Gyroshoz is jó.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát sós vízben megfőzzük. A hagymát megtisztítjuk és felszeleteljük, olívaolajon megdinszteljük. Hozzáadjuk a húst is és mikor feldobja a levét fűszerezzük. A paradicsomokat...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű