40 dkg reszelt alma,
30 dkg cukor,-kóstolni,
40 dkg. liszt,
20 dkg olvasztott zsír,
4 db. tojás,
1 cs. sütőpor,
1 tk. fahéj,
1 db. citrom reszelt héja,
/mazsola, dió is mehet bele, én kihagytam./
Egy nagyobb edényben felolvasztottam a zsírt, hozzáadtam a cukrot, a reszelt almát a levével együtt.
A tojások sárgáit is belekevertem, fahéjjal ízesítettem. Hozzáadtam a sütőporral elkevert lisztet is. A reszelt citromhéjat is hozzáadtam. A tojások habját kemény habbá vertem. Robotgéppel összekevertem, végül a tojások kemény habját fakanállal óvatosan beleforgattam, úgy hogy ne törjön össze.
Zsírozott, lisztezett nagy tepsibe öntöttem, forró sütőben kb. 35-40 percig sült.
Amikor kihűlt megszórtam porcukorral és felszeleteltem.
Jó étvágyat kívánok.
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, jól kidolgozzuk és 2 cipóra osztjuk. Közben elkészítjük a krémet. A 4 tojásfehérjét 8 dkg cukorral felverjük, és félretesszük. A túrót 12 dkg cu...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Egy kis teflonos serpenyőben felolvasztottam kb. 2 dl. kókuszolajat, beleszórtam a kb.15 dkg natúr kakaóport (a cicás Szerencsit szoktam) 4 dkg kakaóvajat (elhagyható) ízlés szerin...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Hozzávalókat összekeverjük, tálba öntjük és 190 fokon 45-50 perc alatt készre sütjük. Lehet bele tenni gyümölcsöt. (meggy, szilva, eper, barack vagy diót is)
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű