hurka,
kolbász,
zsír,
Burgonya,
vaj,
tejföl,
só,
fehérbors.
A hurkát, kolbászt zsírra teszem egy tepsibe és megsütöm. /Utána a maradék piros zsírt leszűröm és nagyon finom kenyérre kenve/
A burgonyát megpucolom, összedarabolom és felteszem főni sós vízben. Amikor megfőtt leszűröm, sózom fehérborsozom, hozzáadom a vajat és a tejfölt és pürésítem. Csemege uborkával tálaltam, de ki mit szeret hozzá.
Jó étvágyat kívánok.
Össze forralni kihütteni s utánna rá önteni ,naponta forgatni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat jól összekeverjük, ezután 3 napig állni hagyjuk, de naponta egyszer jól átkeverjük. 3 nap után marha bélbe töltjük. Füstölés után sokáig eláll.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Zsírt megolvasztom. kockára vágott hagymát kicsit megpirítom a zsíron. Májat csíkokra felszelem. Hozzá adom a hagymához. Közepes lángon addig főzöm míg puha nem lesz. Majd megsózom...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű