6 db. tojás,
6 ek. liszt,
6 ek. porcukor,
fél cs. sütőpor,
lekvár vagy dzsem.
Elkészítés:
A hat db. tojássárgáját habosra keverem a porcukorral, a tojások fehérjét habbá verem, a lisztben elkeverem a sütőport. A kikevert tojássárgájához adom a sütőporos lisztet a felvert habot és sütőpapírral bélelt gáztepsiben megsütöm. Ha megsült, úgy ahogy van papírostól egy nedves konyharuhába feltekerem, egy kicsit úgy hagyom, majd leveszem róla a konyharuhát, és a piskótát megkenem a lekvárral, dzsemmel és visszatekerem.
Jó étvágyat kívánok.
A Rámát habosra keverjük a cukorral, a tojássárgájákkal, a sütőporral. Hozzá adjuk a narancs reszelt héját, a levét, csipet sót, végül hozzá gyúrjuk a lisztet. Egy órát pihentetj...
Elkészítési idő: kb 2 óra Nehézség: Könnyű
A piskótalapot kétfelé vágjuk úgy, hogy egy széles és egy keskeny lapot kapjunk, amivel kibéleljük az őzgerincformát. A formát a vastagabb lappal kibéleljük. Én alufóliát használok...
Elkészítési idő: 50 perc Nehézség: Könnyű