6 db. tojás,
6 ek. liszt,
6 ek. porcukor,
fél cs. sütőpor,
lekvár vagy dzsem.
A hat db. tojássárgáját habosra keverem a porcukorral, a tojások fehérjét habbá verem, a lisztben elkeverem a sütőport. A kikevert tojássárgájához adom a sütőporos lisztet a felvert habot és sütőpapírral bélelt gáztepsiben megsütöm. Ha megsült, úgy ahogy van papírostól egy nedves konyharubába feltekerem, egy kicsit úgy hagyom, majd leveszem róla a konyharuhát, és a piskótát megkenem a lekvárral, dzsemmel és visszatekerem. Porcukorral meghintve tálalom.
Jó étvágyat kívánok
A száraz hozzávalokat össze keverjük,utána a tojásal jol ki gyurjuk ás egy ora hoszárra a hütöbe teszük Utána ki nyujtjuk és kerek formával ki szagatjuk sütjük ha kihült lekváral ö...
Elkészítési idő: 20 Nehézség: Közepes
Elkészítése: A lisztet, a porcukrot, a vaníliás cukrot, a sót és a kemény – felkockázott – vajat/margarint mély tálban kézzel morzsaszerűvé összedolgozom. A felét egy másik tál...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű