4 tojás
20 dkg cukor
1 teáskanál vaníliás cukor
1 csapott mokkáskanál fahéj
15 dkg margarin
15 dkg darált dió
1 citrom lereszelt héja és leve
4 közepes alma lereszelve
1 csomag sütőpor
30 dkg liszt
10 dkg mazsola
A tojásokat a cukorral, fahéjjal, vaníliás cukorral alaposan elkevertem, majd hozzáadtam a mikróban felolvasztott margarint. A citrom héját belereszeltem, a levét kicsavartam. Az almákat megmostam, héjastul lereszeltem. Beleborítottam a masszába, ráöntöttem a citromlevet, majd elkevertem. Belekerült a dió és a sütőporral elkevert liszt, és a mazsola Alaposan összekevertem, majd tepsibe simítottam a masszát. (28×32 cm a tepsi mérete.) 180 fokos sütőben addig sütöttem, míg a teteje szépen megpirult. De azért a biztonság kedvéért tűpróbát is végeztem.
morzsás aljat megsütjük egy kicsit. Ganage-t egyben összemelegítjük. Alapot megszórjuk sűrűn reszelt marcipánnal, ráöntjük a ganage-t és megy a hűtőbe. krémsajtot a cukrokkal 2...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A csokoládét a vajjal együtt vízgőz fölött megolvasszuk és belekeverjük a habtejszínt (nem kell felverni). Ezzel megkenjük a babapiskótákat és egy tortaformába lerakunk egy sort. K...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű