Lúdláb szelet: Tepsi: 23x39.
Tészta:
4 db tojást 16 dkg cukorral ,3 ek vízzel jól kikeverünk. Hozzáadunk 16 dkg lisztet,1 sütőport,2 dkg kakaóport,5 dkg durvára vágott diót.(Én a diót kicsit megpirítom,jobb az íze). Lassú tűzön kisütjük.
Krém:
4 dl tejhez 4 ek lisztet ,1 tojást adunk,ezt összefőzzük,hűtjük.22,5 dkg margarint,22,5 dkg cukrot,2 van.cukrot,4,5 dkg kakaóport kikeverünk,ehhez hozzáadjuk a kihűlt masszát, amibe kevertem egy kis csokis meggyes aromát.
Rákenjük a kihűlt tésztára.
Tetejére:
15 dkg étcsoki,
4 ek. olaj.
Tetejére csokimázat kenünk.
Jó étvágyat kívánok!
Lúdláb szelet:. Tepsi: 23x39.
Tészta:
4 db tojást 16 dkg cukorral ,3 ek vízzel jól kikeverünk. Hozzáadunk 16 dkg lisztet,1 sütőport,2 dkg kakaóport,5 dkg durvára vágott diót.(Én a diót kicsit megpirítom,jobb az íze). Lassú tűzön kisütjük.
Krém:
4 dl tejhez 4 ek lisztet ,1 tojást adunk,ezt összefőzzük,hűtjük.22,5 dkg margarint,22,5 dkg cukrot,2 van.cukrot,4,5 dkg kakaóport kikeverünk,ehhez hozzáadjuk a kihűlt masszát, amibe kevertem egy kis csokis meggyes aromát.
Rákenjük a kihűlt tésztára.
Tetejére:
15 dkg étcsoki,
4 ek. olaj.
Tetejére csokimázat kenünk.
Jó étvágyat kívánok!
Én 35x30-as tepsihez másfeles adagot használok.
Minden hozzávalót belezúdítunk egy tálba, összegyúrjuk. Kis golyókat formálunk, sütőpapíros tepsibe rakjuk és szétlapítjuk. 180 fokos sütőbe toljuk és kb 20 perc alatt megsütjük....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
180fok 30-35 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztből, a zsír és a cukor hozzáadásával, majd belekeverve még 1 tojást, a sütőport, valamint a kakaóport, könnyű, gyúrható tésztát készítünk. A tésztát megfelezzük és az egyik...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű